Connect with Us

Mallorca-Real M, Juve-Bologna/ Formacionet zyrtare

La Liga

Mallorca-Real M, Juve-Bologna/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Juventusi do të presë Bologna-n në “Allianz Stadium”, për javën e tetë të Serisë A. “Zonja” kërkon të vazhdojë ecurinë pozitive dhe të mbajë vendin e parë, ndërsa Bologna renditet në vendin e 10-të momentalisht.

Përsa i përket formacioneve zyrtare, Sarri ia ka besuar portën sot legjendarit Buffon, mbrojtja nuk ndryshon nga ndeshjet e fundit, në mesfushë Pjanic do të jetë në “regji” i ndihmuar nga krahët nga Rabiot dhe Khedira.

Bernardeschi do të jetë në sulm pas dyshes Ronaldo-Higuain. Ndeshja fillon në orën 20:45.


Në La Liga, Reali do të luajë për javën e nëntë në transfertën ndaj Mallorca. Për madrilenët mungon Eden Hazard, belgu e ka marrë pushim sot ngaqë është bërë baba për herë të katërt.

Bale gjendet në stol, ndërsa James Rodriguez e fillon nga minuta e parë. Courtois rikthehet titullar në portë. Ndeshja fillon në orën 21:00. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: