Connect with Us

Lojtarët lënë ndeshjen, duke protestuar për pagat e pamarra/ Kundërshtarët bëjnë gjestin e turpshëm

Sport

Lojtarët lënë ndeshjen, duke protestuar për pagat e pamarra/ Kundërshtarët bëjnë gjestin e turpshëm

Publikuar

-

Nëse mendoni se është vetëm kampionati shqiptar që ka probleme me pagat e futbollistëve, me vonesat, e keni gabim. Në Meksikë, në ndeshjen mes Veracruz dhe Tigres, lojtarët vendas për të protestuar për pagat e pamarra prej muajsh qëndruan pasiv në fushën e lojës në 5 minutat e para, pra thjesht ishin të pranishëm fizikisht por nuk luajtën.

Por, çfarë bënë kundërshtarët e Tigres? Në mënyrë të turpshme ata shënuan dy gola brenda këtyre 5 minutave.

Pasi mbaruan protestën e tyre, lojtarët e Veracruz filluan të luanin, por ishte e vështirë të nryshoje rezultatin.

Ndeshja përfundoi 1-3 për Tigres, por lojtarët e ekipit të njohur meksikan kanë marrë kritika të shumta që nuk mbështetën kolegët në protestën e tyre dhe shënuan dy gola, kur ata ishin pasiv. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: