Connect with Us

Luftëtari-Bylis, ja formacionet zyrtare të ndeshjes

Sport

Luftëtari-Bylis, ja formacionet zyrtare të ndeshjes

Publikuar

-

Do të luhet në Gjirokastër, sfida mes Luftëtarit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 8-të të Kategorisë Superiore. Ballshiotët e Dovedan janë surpriza e këtij kampionati, teksa kanë arritur të sigurojnë 12 pikë në 7 javët e para, teksa do të synojnë të vijojnë ecurinë rezultateve pozitive.

Nga ana tjetër, Luftëtari i Marantas, kërkon të marrë fitoren e dytë në kampionat, teksa në 7 javët e para kanë siguruar vetëm 1 fitore.

E veçanta e kësaj sfide është se Bylisi mbërriti me 15 minuta në stadium, për sfidën e sotme. Përballja e fundit mes këtyre dy skuadrave është në 13 dhjetor të vitit 2017, ku gjirokastritët fituan me rezultatin 3-0 në ndeshjen e Kupës.

FORMACIONET ZYRTARE: 

LUFTËTARI: Qyrani, Lala, Prikas, Isufi, Demo, Accka, Rapo, Renja, Dushkaj, Vyen, Fili. Trajner: Marantas

BYLIS: Hidi, Ymeralilaj, Janku, Goxha, Peposhi, Mëllugja, Bajramaj, Murataj, Qardaku, Ntephe, Guindo. Trajner: Dovedan

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: