Connect with Us

Shkëlqen Ronaldo/ Juventusi fiton dhe rrit diferencën ndaj Interit

Seria A

Shkëlqen Ronaldo/ Juventusi fiton dhe rrit diferencën ndaj Interit

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-1 ndaj Bologna-s në “Allianz Stadium”, për javën e tetë të Serisë A. Ronaldo zhbllokoi rezultatin në minutën e 19′ me një gol shumë të bukur pas një goditjeje të fortë me kembën e djathtë. Ky ishe goli i 701 në karrierë për portugezin.

https://www.youtube.com/watch?v=E7KB6_Wlx5I

Miqtë reagojnë shpejt dhe barazojnë shifrat pas 5 minutash me golin fantastik të Danilos.

Në minutën e 54′, Pjanic përfiton nga një rrëmujë brenda zonës dhe dërgon topin në rrjetë.

Rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Pas kësaj fitoreje, Juventusi ruan vendin e parë dhe shkëputet me 4 pikë nga Interi i vendit të dytë, që luan nesër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: