Connect with Us

“Tërbohen” shokët e Strakoshës/ Shënojnë dy gola brenda një minute

Seria A

“Tërbohen” shokët e Strakoshës/ Shënojnë dy gola brenda një minute

Publikuar

-

Lazio dhe Atalanta po përballen në “Olimpico” në ndeshjen e javës së tetë në Serie A. Në pjesën e parë, Thomas Strakosha nxorri topin tre herë nga rrejta e tij brenda 15 minutave.

Lazio ka ngushtuar rezultatin me dy gola të shënuar të shpejtë. Në minutën e 69′, Immobile shënoi të parin nga pika e bardhë e penalltisë. Në minutën e 70′, Joaquin Correa shënoi golin e dytë me një goditje të bukur duke rihapur takimin, kur duhen edhe 15 minuta nga fundi. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=Ph32-GTXVjg
https://twitter.com/i/status/1185564481109266438

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: