Connect with Us

Tirana rikthehet te fitorja/ Cungu e nis me humbje te Laçi

Sport

Tirana rikthehet te fitorja/ Cungu e nis me humbje te Laçi

Publikuar

-

Tirana rikthehet te fitorja pas tre ndeshjes, pasi ka mundur sot skuadrën e Laçit me rezultatin 2-1. Bardheblutë largojnë presionin dhe zhysin kështu kurbinasit, që sot kishin në pankinë edhe trajneri Armando Cungu. Ky i fundit pasoi Starovën dhe u rikthye te bardhezinjtë.

Me këtë fitore Tirana ngjitet në renditje dhe ndan vendin e dytë me Partizanin. Teuta në krye ka vetëm një pikë më shumë. Laçi mbetet në vendin e tetë, me vetëm shtatë pikë të grumbulluara deri më tani. Kriza e pikëve vazhdon për kurbinasit.

Tirana e nisi shumë mirë ndeshjen, duke shënuar që në minutën e katërt me sulmuesin Ismael Dunga. Keniani me kokë mposhti portierin Stazhila, por kurbinasit reaguan menjëherë. Një kundërsulm i tyre u kthye në gol nga Nwabueze, i cili shënoi me një gjuajtje brenda zonës. Bardheblutë ishin gjatë gjithë kohës në sulm dhe rrezikuan disa herë. Në fundin e pjesës së parë ishte Cale që shënoi golin e epërsisë dhe që në fund rezultoi i fitores.

Në pjesën e dytë Tirana ishte më racionale dhe kurseu disi energjitë, pasi në mesjavë ka sërish ndeshje. Laçi tentoi të bënte diçka që të mos dilte i mposhtur, por e pati të vështirë të ccantë mbrojtjen vendase. Kështu 24 herë kampionët e vendit ruajtën epërsinë dhe morën një fitore me shumë vlera.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 8

TIRANA-LACI 2-1
Shënues: Dunga 4′, Cale 44′ / Nwabueze 6′
TIRANA: Bakaj, Vangjeli, Osmani, Imami, Hoxhallari (Halili 76′), Batha, Karabeci (Mucca 92′), Hasani, Cobbinah (Doka 74′), Cale, Dunga. Trajner: Ardian Mema

LAÇI: Stazhila, Fangaj, Ignjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu (Malcci 85′), Lushkja, Teco (Ymeri 54′), Xhixha, Nwabueze. Trajner: Armand Cungu

Kartonë të verdhë: Cale 64′ / Deliu 40′, Fangaj 63′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: