Connect with Us

U plak edhe ky/ Video: Messi lë nam, ja çfarë bën i vetëm me portierin

La Liga

U plak edhe ky/ Video: Messi lë nam, ja çfarë bën i vetëm me portierin

Publikuar

-

Barcelona e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Eibar, në ndeshjen për javën e nëntë të La Ligës. Katalanasit gjetën golin në minutën e 13′ me Griezmann, pas një asisti perfekt të Lenglet.

Në minutën e 30′, Messi pati mundësinë e artë të dyfishonte rezultatin, por gaboi keq edhe pse ishte i vetëm me portierin kundërshtar. Rrallë ndodh që të shohësh Messin të bëjë diçka të tillë, ndoshta mosha bën të vetën… /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Franca i mbyll derën, shpërthen ylli i Realit/ Më lini të luaj në një kombëtare tjetër

Publikuar

-

Karim Benzema nuk mund të luajë më me Francën deri në fundin e karrierës së tij si futbollist. Këtë la të nënkuptohet presidenti i Federatës Franceze të Futbollit. Gjithçka lidhet me një skandal seksual të ndodhur në vitin 2015 atje ku sulmuesi i Realit të Madridit ishte protagonist së bashku me Mathieu Valbuena. E që […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Ylli i Barçës i thotë “po” Juventusit

Publikuar

-

Ivan Rakitic është prej kohësh në qendër të vëmendjes, me kroatin që pritet që të largohet nga Barcelona në muajin janar. Hapësirat e pakta këtë sezon e kanë bërë mesfushorin që të kërkojë me patjetër largimin dhe në garë për të ishin disa ekipe, si Manchester United, Inter apo Juventus. Ditën e sotme, prestigjiozja spanjolle […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Reali dhe Man. United projektojnë shkëmbimin më të bujshëm të viteve të fundit

Publikuar

-

Janari është “në derë”. Shumë klube të mëdha po planifikojnë të bëjnë lëvizje në merkato dhe po shohin të realizojnë objektivat e tyre. Real Madrid është “fiksuar” të transferojë mesfushorin Paul Pogba. Kampioni i botës dëshiron të largohet nga Manchester United dhe Zinedine Zidane e pret krahëhapur. Deri këtu dihen të gjitha. “The Sun” shkruan […]

LEXO TE PLOTE