Connect with Us

Flamurtari do fitoren në tavolinë ndaj Teutës/ Ja gabimi që kanë bërë durrsakët

Sport

Flamurtari do fitoren në tavolinë ndaj Teutës/ Ja gabimi që kanë bërë durrsakët

Publikuar

-

Teuta fitoi me rezultatin 1-0 në ndeshjen kundër Flamurtarit të luajtur ditën e premte. Durrsakët triumfuan me golin e Kallakut që u shënua në minutën e 47′. Një rrjetë që mjaftoi për t’i dhënë 3 pikët dhe kreun e klasifikimit skuadrës së Bledi Shkëmbit.

Flamurtari humbi në fushë, por mund të fitojë jashtë saj. Ekipi vlonjat pretendon se ka një gabim në protokoll. Fabio Beqja nuk zë vend në listën e lojtarëve të stolit te skuadra durrsake, të pakten sipas protokollit të shpërndarë për mediet.

Ai u fut në fushë në minutën e 89′ në vend të Abdylit dhe skuadra mike pretendon të rrëmbejë pikët në tavolinë. Vendimi i takon Komisionit të Disiplinës, ndërsa nuk dihet nëse Fabio Beqja është shënuar në formacionin zyrtar të paraqitur për gjyqtarët e ndeshjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: