Connect with Us

Juventus do një “Ronaldo të ri”, por problemi është… Ronaldo i “vjetër”

Seria A

Juventus do një “Ronaldo të ri”, por problemi është… Ronaldo i “vjetër”

Publikuar

-

300 milionë euro të freskët për të rritur kapitalin. Juventus mendon për të ardhmen, gati të bëjë investime të reja, të rritet, brenda dhe jashtë fushës: nga njëra anë një stadium për ekipin Under 23, një për Juventus-in e femrave dhe punimet për modernizimin e Allianz Stadium, nga tjetra një organikë më e fortë, me pronarët që duan një “Ronaldo të ri”.

Ylli i r i – Një lojtar i nivelit të lartë, një si Neymar, Mbappe, Joao Felix, Jadon Sancho, Mohamed Salah, një yll i ri që mund të bëjë për vete brezat e ardhshëm dhe t’i garantojë klubit tifozë të rinj dhe trofe të rinj. Nuk ka asnjë negociatë, por ideja e “Zonjës” është që të marrë një Ronaldo të ri. Ka vetëm një problem…

Problemi CR7 – Problemi për të patur një Ronaldo të ri është vetë Ronaldo. Po, sepse deri në momentin që CR7 do të jetë pjesë e skuadrës, me 31 milionë eurot që merr në sezon, do të jetë shumë e vështirë që torinezët të marrin një yll me rrogë të lartë, siç mund të jenë Neymar dhe Mbappe, që pritet të largohen nga Parisi herët ose vonë.

Juventus do një Ronaldo të ri, por i ka duart të lidhura nga vetë Ronaldo. Kontrata e tij skadon në 2022-shin dhe rëndon shumë në bilancin e bardhezinjve (83 milionë euro). Deri në momentin që ai do të jetë aty, “Zonja” nuk do të mund të marrë dot një Ronaldo tjetër. /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: