Connect with Us

Koha juaj skadoi/ Tifozët e Milanit trondisin drejtuesit dhe lojtarët me mesazhin e tyre

Seria A

Koha juaj skadoi/ Tifozët e Milanit trondisin drejtuesit dhe lojtarët me mesazhin e tyre

Publikuar

-

Sapo ka filluar në “San Siro” Milan-Lecce, për javën e tetë të Serisë A. Kuqezinjtë nuk e kanë nisur aspak mirë këtë sezon dhe kanë shkarkuar trajnerin Giampaolo pas vetëm 7 javësh. Trajneri i ri, Stefano Pioli, debuton pikërisht sot.

Duke parë gjendjen aktuale, përmes një banderole gjigande tifozët e Milanit kanë dhënë një mesazh të qartë për lojtarët dhe bordin drejtues të skuadrës.

“Nga klubi te fusha: punoni dhe luftoni për këta njerëz që e dashurojnë çmendurisht Milanin. Koha juaj skadoi, tani tregoni veten!” ishte mesazhi i Curva Sud, drejtuar ekipit dhe krerëve të klubit, përfshirë edhe pronarin Elliott. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: