Connect with Us

Kumbulla i ka lënë të gjithë me gojë hapur/ Tani e kërkon edhe Juventusi

Kombëtare

Kumbulla i ka lënë të gjithë me gojë hapur/ Tani e kërkon edhe Juventusi

Publikuar

-

Marash Kumbulla është në rrugë të mbarë. Një ditë më parë Hellas Verona u mposht nga Napoli dhe mbrojtësi i Shqipërisë ishte titullar, bashkë me dardanin Amir Rrahmani. Skuadra e Ancelottit shënoi dy herë dhe në fund skuadra e dy shqiptarëve doli e mundur.

Në mediat italiane ndërkohë ka shumë fjalë në lidhje me të ardhmen e 19-vjeçarit. Fiorentina është lakuar si opsion, ndërkohë që më parë është përmendur edhe Napoli. Këta të fundit, nëse realisht e duan, ditën e djeshme kanë pasur mundësinë ta shohin në fushën e blertë.

Tanimë lakohet edhe Juventusi si opsion. Me shumë mundësi kjo edhe prej deklaratës së babait të Marashit, Lin Kumbulla. Për Gazzetta Dello Sport, disa ditë më parë shprehej: “Fusco dëshironte ta merrte tek ekipi U23 i Juventusit, por Verona nuk hoqi dorë nga ai. D’Amico më tha se ky do të ishte viti i Marashit. Agjenti i tij, Gianni Vitali, i qëndron pranë dhe ai ka një kontratë deri në vitin 2022 me Veronën”.

Paraqitjet e mira të Kumbullës sigurisht që do të sjellin shumë zëra merkatoje, si këto të fundit që e përfshijnë mbrojtësin në listën e lojtarëve në vëzhgim nga Juventusi. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, veçse do studiohej kundërshtari i radhës, Napoli, bardhezinjtë do të kishin mundësinë ta shihnin nga afër Kumbullën. E kanë parë apo jo, mbetet të zbulohet në vazhdim. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: