Connect with Us

Man. United-Liverpool/ Këto janë formacionet zyrtare të supersfidës

Premier Liga

Man. United-Liverpool/ Këto janë formacionet zyrtare të supersfidës

Publikuar

-

Man. United dhe Liverpool do të përballen sot në “Old Trafford” për javën e nëntë të Premier League.

“Djajtë” janë në një mmoment të keq dhe renditen në vendin e 12-të, ndërsa Liverpooli është në super formë dhe ka marrë pikët e plota në këto 8 javë.

Përsa i përket formacioneve zyrtare, United vjen me disa mungesa të mëdha për shkak dëmtimesh, siç është Paul Pogba. Lajmi i vetëm i mirë është De Gea do ta nisë nga minuta e parë, edhe pse u dëmtua në mesjavë në ndeshjen eliminatore të Spanjës kundër Suedisë.

Në anën tjetër, Klopp ka hedhur në fushë formacionin më të mirë. Pas një dëmtimi të gjatë, Alisson rikthehet në portë. Surpriza e vetme është se gjermani ka preferuar belgun origi nga minuta e parë në vend të Salah.

Ndeshja fillon në orën 17:30. Formacionet e plota zyrtare janë këto:

Manchester United: De Gea, ëan-Bissaka, Maguire, Lindelöf, Tuanzebe, Young, McTominay, Fred, Pereira, James, Rashford,

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Mané, Firmino, Origi

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: