Connect with Us

Mbyllet super ndeshja Sassuolo-Inter/ Plot 7 gola të shënuar

Seria A

Mbyllet super ndeshja Sassuolo-Inter/ Plot 7 gola të shënuar

Publikuar

-

Sassuolo dhe Interi na dhuruan një ndeshje të madhe në Reggio Emilia për javën e tetë të Serisë A. Në fund zikaltrit fituan 3-4 dhe ndjekin Juventusin me një pikë pas tyre.

Golat për zikaltrit u shënuan nga Martinez 2′ 71′ (penallti), Lukaku 38′, 45′ (penallti). Për vendasit shënuan Berardi 16′, Djuric 74′, Boga 82′.

Pas 8 javëve, Juventusi udhëheq me 22 pikë, ndërsa Interi renditet i dyti me 21 pikë. Tani nuk ka njeri dilema, që beteja për titull këtë sezon do të jetë mes këtyre dy ekipeve. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Sarri tha se është i dëmtuar/ Ronaldo shënon 2 gola në 15 minuta (video)

Publikuar

-

Portugalia po fiton 2-0 ndaj Lituanisë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Të dy golat për luzitanët u shënuan nga Ronaldo 7′ dhe 22′. I pari nga pika e bardhë e penalltisë, i dyti nga një finalizim shumë i bukur. Në ndeshjen e fundjavës së shkuar, në fitoren 1-0 të Juventusit ndaj Milanit, Sarri e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi apo Ronaldo? Legjenda Pele tregon se cili do të ishte partneri i tij ideal

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit, Pele, e ka pranuar se do ta zgjidhte kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi, si partnerin e përkryer për të luajtur futboll, duke shtuar se sulmuesi argjentinas është lojtari më i kompletuar i kohës moderne. I pyetur nga “Gazzetta dello Sport” se cili është lojtari nga viti 2019 me të cilin do të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi përgatit bombën e janarit, ja dy emrat e mëdhenj që kërkon Conte

Publikuar

-

Merkato e janarit po afron dhe drejtuesit e Interit janë vënë që tani në lëvizje për të plotësuar dëshirat e Conte-s. Trajneri zikaltër iu ka kërkuar drejtuesve të klubit dy emra të mëdhenj, të dy të pakënaqur te klubet respektive: Alessandro Florenzi dhe Oliver Giroud. Siç raportohet nga “Tuttosport”, kapiteni aktual i verdhezinje nuk bën […]

LEXO TE PLOTE