Connect with Us

Neuer i pakënaqur me Kovac/ Ja kush është problemi i këtij Bayerni

BundesLiga

Neuer i pakënaqur me Kovac/ Ja kush është problemi i këtij Bayerni

Publikuar

-

Lëkunden pozitat e trajnerit të Bayernit të Mynihut, Niko Kovac. Kroati, i cili i shpëtoi shkarkimit vitin e kaluar pasi arriti të fitonte në fund Bundesligën, është vënë sërish në pikëpyetje pas luhatjeve të vazhdueshme të bavarezëve në këtë fillim sezoni, ku kanë arritur të marrin vetëm 4 fitore në 8 javë.

Bavarezët, në fakt, kaluan nga fitorja e bujshme në shtëpinë e Tottenhamit në Champions League te disa rezultate të papritura në Bundesligë, siç ishte edhe barazimi i fundit në shtëpinë e Augsburgut.

Luhatjet e pakuptimta në rezultate kanë sjellë edhe reagimin e kapitenit Manuel Neuer, i cili është i drejtpërdrejtë në fjalët e tij.

“Nuk është një gjë e mirë të fitosh vetëm 4 ndeshje nga 8, nuk është ky niveli ynë. Nëse pëson gol në fillim dhe në fund të ndeshjes do të thotë se problemi qëndron te mentaliteti. Nuk është ky Bayerni”.

Deklaratë që mund të merret si “shigjetë” ndaj trajnerit Kovac, i cili do të duhet të përballet edhe me dëmtimin e Sule, i cili këputi ligamentet e gjurit pikërisht në ndeshjen e fundit ndaj Augsburgut. /Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Comment

  1. syri

    21 Tetor, 2019 at 10:36 am

    Ekipet e medhenj duan traniere te medhenj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE