Connect with Us

Një super Inter në 45 minutat e para/ 80 milionëshi shënon 2 gola në 7 minuta

Seria A

Një super Inter në 45 minutat e para/ 80 milionëshi shënon 2 gola në 7 minuta

Publikuar

-

Pjesa e parë në Reggio Emilia mes Sassuolos dhe Interit është mbyllur 1-3 për zikaltrit. Martinez shënoi që pas 65 sekondash lojë me një goditje te bukur me të djathtën.

https://www.youtube.com/watch?v=cp71-p-vYiM

Idhulli i vendasve, Domenico Berardi, barazoi shifrat në minutën e 16′, i cili mposhti Handanovic me një goditje perfekte.

Zikaltrit gjejnë avantazhin në minutën e 38′ me Lukakun. 80 milionëshi dërgoi sërish topin në rrjetë nga pika e bardhë e penalltisë në fund të pjesës së parë. Një Inter fantastik në 45 minutata e para. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=17oTIQxir0w

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: