Connect with Us

“Plaku” Buffon i jep fitoren Juventusit me super pritjen e tij në minutën e fundit

Seria A

“Plaku” Buffon i jep fitoren Juventusit me super pritjen e tij në minutën e fundit

Publikuar

-

Juventusi fitoi mbrëmë 2-1 nda Bologna-s në “Allianz Stadium” për javën e tetë të Serie A. Fundi i ndeshjes mund të ishte i hidhur për bardhezinjtë nëse Gigi Buffon nuk do të kishte bërë atë pritje spektakolare, e cila po bën xhiron e botës.

Në minutën e 94′, miqtë ishin shumë afër golit të barazimit por roveshiata e Santander u ndal në mënyrë të përkryer nga 41-vjeçari Buffon, që edhe pse në kë të mosh tregoi se akoma nuk i ka humbur reflekset.

Në fund i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë për të duartrokitur legjendën e tyre. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1185815353588375552

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: