Connect with Us

Rrëfimi tronditës i legjendës së futbollit/ Doja t’i prisja këmbët nga dhimbja e madhe

Seria A

Rrëfimi tronditës i legjendës së futbollit/ Doja t’i prisja këmbët nga dhimbja e madhe

Publikuar

-

Futbolli është një sport sa i bukur aq edhe i rrezikshëm. Nuk janë të paktat rastet kur lojtarët përjetojnë ndonjë dëmtim “horror”.

Dëmtimit të tmerrshëm nuk i ka shpëtuar edhe legjenda e Argjentinës, Gabriel Batistuta.

Ai është shprehur: “Kam ndjerë dhimbje, dhimbje dhe më shumë se dhimbje. Operimi ishte zgjidhja më e mirë. Sapo ndalova së luajturi pashë se kyçet e mia ishin copash, kockat nuk ishin aty ku duheshin dhe nuk mbanin një peshë prej 86-87 kilogramësh. Kisha një problem si Van Basten, por ai i dha fund dhimbjes në moshën 28-vjeçare. Nuk mund të ngrihesha nga shtrati për disa ditë, ndihesha i sëmurë aq sa shkova tek një miku im doktor dhe i kërkova të më priste këmbët”.

Argjentinasi ka vuajtur shumë përgjatë karrierës së tij, por kjo nuk e ka penguar që të shënojë një mal me gola për ekipin e Fiorentinës, Romës dhe Interit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milan, 5 gola të shënuar/ Fitorja e dytë radhazi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe të dytën radhazi në transfertë. Që prej muajit shtator, kur mundi Brescian me 31 gusht dhe Verona me 15 shtator, kuqezinjtë nuk fitonin dy ndeshje radhazi në kampionat. Në Bologna, djemtë e Piolit, edhe pse e nisën fort dhe gjetën dy gola me Piatek dhe Hernandez, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milani: 3 gola në 45 minutat e para/ Blerja e bujshme e verës shënon gol dhe autogol

Publikuar

-

Milani është duke fituar 1-2 në transfertë ndaj Bologna-s në ndeshjen e fundit të javës së 15-të të Serisë A, pas 45 minutave të para. Në minutën e 15′, Paitek fiton penallti dhe e godet vetë në mënyrë të saktë. Në minutën e 32′, kuqezinjtë dyfishojnë rezultatin me golin e Hernandez. fRancezi dërgoi topin në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pas humbjes ndaj Lazios, Juventusi merr goditjen tjetër të radhës

Publikuar

-

Kur të vjen e keqja, hapi derën. Kështu po ndodh edhe me Juventusin. Pas humbjes së djeshme 3-1 në “Olimpicos” ndaj Lazios, bardhezinjtë kanë marrë sot një tjetër lajm të keq. Përveç 3 pikëve, Juventusi ka humbur edhe një nga mesfushorët më të mirë që ka në dispozicion, Rodrigo Bentancur. Uruguajani ishte një nga lojtarët […]

LEXO TE PLOTE