Connect with Us

Trajner i ri, avaz i vjetër/ Milani e pëson në fund nga Lecce

Seria A

Trajner i ri, avaz i vjetër/ Milani e pëson në fund nga Lecce

Publikuar

-

Edhe pse shumë afër fitores, Milani u surprizua në fund kur mbrojtësi i Lecce-s barazoi shifrat 2-2.

Kjo ishte ndeshja e parë për trajnerin e ri, Stefano Pioli, i cili e ka nisur me 1 pikë aventurën e re. Calhanoglu zhbllokoi takimin në minutën e 20′, turku dërgoi topin në rrjetë pas një veprimi të bukur individual brenda zone.

https://www.youtube.com/watch?v=kIJx5rznM9I

Babacar barazoi shifrat 1-1 në minutën e 63′. Andrea Conti prek topin me dorë brenda zone, arbitri akordon penallti. Donnarumma e pret gjuajtjen e sulmuesit të miqve, por ai ka korigjuar direkt gabimin pasi topin e kthyer mbrapsht e dërgoi në rrjetë.

Në minutën e 80′, kuqezinjtë gjetën golin e avantazhit me Piatek. Polaku më në fund ka gjetur golin e parë për këtë sezon, pas asistit shumë të bukur të Calhanoglu.

Kur të gjithë prisnin që Milani të dilte me 3 pikë, Marco Calderoni barazon shifrat 2-2, duke e përkeqësuar akoma edhe më shumë situatën e kuqezinjve.

Pas javës së tetë, Milani renditet në vendin e 12 me 10 pikë, Lecce në vendin e 15 me 7 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: