Connect with Us

Tronditen tifozët/ Ylli i Bayern do të mungojë për 6 muaj, rrezikon edhe Euro 2020

BundesLiga

Tronditen tifozët/ Ylli i Bayern do të mungojë për 6 muaj, rrezikon edhe Euro 2020

Publikuar

-

Bayern Munich doli me një pikë nga transferta e djeshme kundër Augsburg, pas barazimit 2-2, por me një lajm shumë të keq. Në minutën e 12-të të ndeshjes, Niklas Sule, doli nga fusha e lojës i dëmtuar dhe në vend të tij hyri David Alaba.

Klubi bavarez ka konfirmuar gjatë paradites së sotme se Sule ka këputur ligamentin e gjurit të majtë dhe do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 6 muaj. Kjo është hera e dytë që 24-vjeçari pëson një dëmtim kaq të rëndë, pasi edhe kur ishte pjesë e Hoffenheim në sezonin 2014/2015 qëdnroi jashtë fushave të lojës për 7 muaj.

Duke parë që bëhet fjalë për një dëmtim të rëndë dhe që do kohë të gjatë rikuperimi, Sule rrezikon seriozisht grumbullimin për Euro 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: