Connect with Us

Zbulohet trajneri i ri i Barcelonës/ Do të ulet në stol pas Euro 2020

La Liga

Zbulohet trajneri i ri i Barcelonës/ Do të ulet në stol pas Euro 2020

Publikuar

-

Edhe pse kontrata e Ernesto Valverde përfundon në verën e vitit 2021, 55-vjeçari do të largohet në fund të këtij sezoni nga Barcelona. Trajneri i ri i katalanasve do të jetë Ronald Koeman, trajneri aktual i holandezëve.

Këtë gjë e ka zbuluar sekretari i Federatës Holandeze të Futbollit, Nico-Jan Hoogma, në një prononcim për Fox Sports, ku u shpreh “Ka një klauzolë për largimin e Koeman, trajnerit tonë të kombëtares. Bëhet fjalë për pas përfundimit të Euro 2020. Barcelona ka arritur akordin me ne, ka mbetur për t’u diskutuar vetëm çështja e rrogës”.

Koeman ka luajtur për 6 sezone me Barcelonën, madje ka fituar edhe Championsin në vitin 1992.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Iu gjet 1 ton hashash dhe 700 mijë euro, lojtari spanjoll përfundon në pranga

Publikuar

-

Ish-futbollisti spanjoll, Sergio Contreras, ka përfunduar në prangat e policisë iberike, pasi dyshohet se drejton një grup të strukturuar kriminal. 36-vjeçari u arrestua në qytetin bregdetar të Estepona gjatë një sërë bastisjesh të njëkohshme policie të cilat u zhvilluan në Malaga, Granada dhe Sevilla. Nga të dhënat e para, rezulton se grupi i Contreras posedonte […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, ja cilin zgjedh si sulmuesin më të mirë në botë

Publikuar

-

Eden Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, por edhe emra të tjerë të mëdhenj si Neymar, Leëandoëski, Kane, Icardi, Lukaku etj dhe zgjedh si sulmuesin më të mirë të momentin në botë, shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema. “Pasi kam luajtur me të për tre, ose katër muaj, unë mendoj se Karim është për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cavani i kërkoi sherr gjatë ndeshjes, zbulohet përgjigjja e Messit(video)

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme miqësore mes Argjentinës dhe Uruguajit përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore nuk munguan tensionet, siç ishte rasti kur Cavani dhe Messi ishin gati të përlesheshin mes tyre, por ndërhyrja e shokëve të skuadrës qetësoi situatën. Sipas gazetës argjentinase ‘Ole’, Cavani është kapuar nga kamerat duke i kërkuar sherr […]

LEXO TE PLOTE