Connect with Us

Bayerni ka mbetur pa mbrojtës, 60 milionë euro për yllin e Barcelonës

BundesLiga

Bayerni ka mbetur pa mbrojtës, 60 milionë euro për yllin e Barcelonës

Publikuar

-

Dëmtimi i rëndë që pësoi Niklas Sule në ndeshjen e fundjavës ndaj Ausgburg, ka vënë në lëvizje drejtuesit e Bayern Munich. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar ka këputur ligamentin e gjurit të majtë dhe do të mungojë për një periudhë të gjatë kohe 6-8 muaj. Madje, ai rrezikon shumë edhe grumbullimin për në Euro 2020 dhe sipas të gjitha gjasve do të mbetet jashtë.

I gjendur në këtë situatë, klubi bavarez ka filluar që tani të piketojë zëvendësuesin ideal të Sule dhe emri i parë është Samuel Umtiti.

Sipas “Don Balon”, Bayerni do të ofrojë në merkaton e janarit plot 60 milionë euro për kampionin e botës që luan te Barcelona, i cili është zgjedhje e tretë për Valverden. Duke ditur marrëdhënien e mirë mes dy klubeve, por edhe dëshirën e lojtarit që nuk i pëlqen të qëndrojë rezervë, ndaj ky operacion pritet të finalziohet me sukses në janar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE