Connect with Us

Gazetari vë në siklet Çinarin: Festo e mos kërko falje, nëse të vjen keq mos luaj fare

Sport

Gazetari vë në siklet Çinarin: Festo e mos kërko falje, nëse të vjen keq mos luaj fare

Publikuar

-

Erald Çinari arriti të shënonte ndaj Vllaznisë por nuk festoi dhe pas ndeshjes u shpreh se ndjen keqardhje që i ka shënuar skuadrës së zemrës.

Ndërkohë, gazetari Denion Ndrenika ka replikuar me Çinarin te “Ora Sport” duke u shprehur se futbollistët që shënojnë, duhet të festojnë ndërkohë që nëse ndjen keqardhje, mund të mos shënosh gol.

Debati:

Ndrenika: Nëse të vjen keq për Vllazninë, mos shko te Partizani. Nuk i kam qejf këto lojtarë që i shënojnë skuadrës dhe kërkojnë falje. Më vjen keq për qytetin, mamin, babin apo qytetin nuk shkon kjo.

Çinari: Nuk jam as i pari as i fundit që e kam bërë këtë.

Ndrenika: Nuk po them që je i pari dhe i fundit. Çinari ishte lojtari kyç dhe nëse të vjen keq mos shëno gol.

Çinari: E kisha përgjigjen, thash që nuk jam as i pari dhe as i fundit që e kam bërë. Kanë shënuar më para Sinani, Sukaj apo shumë të tjerë që kanë shënuar dhe nuk kanë festuar. Është diçka normale. Do të japësh maksimumin aty ku ha bukë.

Ndrenika: Po nesër nëse shënon në një skuadër tjetër ndaj Partizanit do të kërkosh falje? Shëno me këtë thuaj më fal, shëno me atë më fal. Ti përgatitesh gjithë javën dhe thua më fal në fund.

Çinari: Kjo është diçka normale. Jo normale do të ishe nëse shënoja dhe festoja. Nuk është rasti Çinari dhe e kam bërë vetëm unë. Nuk jam as i pari dhe as i fundit që nuk kam festuar kur kam shënuar. Shumë lojtar të mëdhenj shkodran nuk kanë festuar kur i kanë shënuar ekipeve ku janë rritur.  Unë aty jam rritur. Normalisht do ndihemi keq. Ndjesia është ndryshe kur i shënon ekipit ku je rritur dhe ndryshe një ekipi tjetër.

Ndrenika: Ky fenomen është në modë. Por nuk më pëlqen. Goli është shpërblimi i punës që ke bërë gjithë javës. Duhet të festosh, jo të thuash më fal. Nëse të vjen keq mos luaj kundër ish-ekipit.

Çinari: Kështu e ndjej, por unë jam profesionist dhe normal që do t’i shfrytëzoj rastet që kam për të ndihmuar skuadrën time.

Ndrenika: Nesër do të jesh te Tirana i shënon Partizanit. Je përgatitur gjithë javën.

Çinari: Nëse nuk je në pozitën time, nuk ke si ta kuptosh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: