Connect with Us

Gjimshiti, bëj kujdes/ Mbrojtësi kuqezi do të përballet me sulmin më të mirë në Europë

Kombëtare

Gjimshiti, bëj kujdes/ Mbrojtësi kuqezi do të përballet me sulmin më të mirë në Europë

Publikuar

-

Nesër do të fillojnë ndeshjet e treta për grupet e Champions League. Në fushë do të jetë edhe mbrojtësi i kombëtares tonë, Berat Gjimshiti, i cili pritet të luajë nga minuta e parë në transfertën e vështirë që Atalanta do të ketë në Angli ndaj Man. City.

Pas dy ndshjeve të para, “Qytetarët” kanë pikë të plota , 6, më pas janë me nga 3 pikë Dinamo zagreb dhe Shakhtar Donetsk. Ndërsa Atalanta mbyll grupin C me 0 pikë.

Gjimshiti me shokë do të tentojnë të marrin pikët e para në historinë e tyre në Champions League, por nuk do ta kenë aspak të lehtë. Përballë do të kenë një nga ekipet më të mira dhe sulmin më efikas në Europë. Deri tani në Champions kanë shënuar 5 gola dhe nuk kanë pësuar asnjë, ndërsa në PL kanë shënuar 29 gola dhe kanë pësuar vetëm 9.

Situata në repartin defensiv të bluzinjve italianë nuk është me e mira, pasi Kjaer dhe Palomino janë të dëmtuar dhe nuk kanë udhëtuar me ekipin. Toloi, Gjimshiti dhe Masiello, duhet të ndalin furinë e Cityt me yje si Aguero, Sterling, Gabriel Jesus e shokë.

Berat, bëj kujdes. Nesër të pret një nga sfidat më të vështira në karrierë! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE