Connect with Us

Guardiola tregohet i sinqertë/ Ja pse Manchester City nuk e fiton dot Champions League

Premier Liga

Guardiola tregohet i sinqertë/ Ja pse Manchester City nuk e fiton dot Champions League

Publikuar

-

Edhe pse Man. City ngushtoi diferencën në 6 pikë nga Liverpooli i vendit të parë në Premier League, Pep Guardiola nuk është shumë i kënaqur me ekipin e tij dhe i ka bërë thirrje të jetë më “klinike”. Përveç titullit të tretë rresht në PL, ëndrra e madhe e Man. Cityt është triumfi në Champions League, por kjo gjë i duket mjaft e vështirë trajnerit të “Qytetarëve”. Spanjolli beson se tani për tani ekipi i tij ende nuk është gati për të fituar kompeticionin më të rëndësishëm për klube në Europë.

“Njerëzit flasin për Champions League, na e vendosin si objektiv, por ne ende nuk jemi gati. Ne krijojmë shumë, nuk pësojmë, por mund të përmirësohemi. Kemi shënuar shumë gjatë dy sezoneve të fundit dhe nuk kam dyshime për këtë, por duhet të vazhdojmë të punojmë për finalizimin. Të shtunën humbëm shumë raste, ndaj duhet të jemi “klinikë” në sulm”, tha Guardiola.

Pra, spanjolli kërkon që ekipi i tij të shënojë akoma edhe më shumë gola dhe të mos shpërdorojë shumë raste para portës së kundërshtarit. Kur ta bëjë këtë gjë, atëherë mund të jetë gati për trofeun e Champions League. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zyrtare: Klubi i madh anglez shkarkon trajnerin/ Mourinho fërkon duart

Publikuar

-

Kishte kohë që përflitej një lajm i tillë, por vetëm sot u zyrtarizua. Mauricio Pochettino nuk është më trajner i Tottenhamit. Klub londinez ka vendosur të ndërpresë kontratën me argjentinasin, pas rezultateve shumë të dobëta këtë sezon. Si rrallëherë vitet e fundit, Tottenhami renditet aktualisht në vendin e 14-të, po ashtu është eliminuar nga Carabao […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juve, Man. United, Barça, Reali apo Bayerni?/ 19-vjeçari që ka çmendur Europën zgjedh klubin e ri

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij viti, 19-vjeçari norvegjez është gjithmonë e më pranë Manchester United. Babai i djaloshit që po çmend Europën me golat dhe paraqitjet e tij (26 gola në sezon) ka vizituar selinë e “Djajve të Kuq”. Anglezja “The Atheltic” shkruan se Al-Inge Haaland ka takuar edhe Ole Gunnar Solskjaer dhe […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp zbulon një sekret, ja stadiumi ku urren të luajë

Publikuar

-

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, në një intervistë për FIFA-n, ka pranuar se stadiumi i Sevillas është vendi ku nuk do të dëshironte të luante. Klopp e ka vizituar “Ramón Sánchez Pizjuán” me 3 ekipe të ndryshme: Mainz, Dortmund dhe Liverpoolin, dhe me asnjërën prej tyre nuk ka arritur të fitojë. “Nuk jam i sigurt […]

LEXO TE PLOTE