Connect with Us

Kampionati më interesant në Europë/ Katër ekipe udhëheqin me pikë të njëjta dy javë para fundit

Sport

Kampionati më interesant në Europë/ Katër ekipe udhëheqin me pikë të njëjta dy javë para fundit

Publikuar

-

Nëse disa nga kampionatet kryesore të Europës janë në fillimin e tyre, në vendet nordike kampionati është drejt fundit.

Në Suedi, këtë sezon po ndodh një gjë jo shumë e zakontë. Kur duhen edhe dy javë nga fundi, 4 ekipet e para janë me pikë të njëjta, Hammarby, Malmo, Djugarden dhe AIK, me nga 59 pikë.

Djugarden ka mundësi të shkëputet sot, por ka një transfertë shumë të vështirë në Goteborg.

Në rast se përfundojnë dy ose më shumë ekipe me pikë të barabarta, titulli do të vendoset nga ekipi që ka golavarazhin më të mirë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: