Connect with Us

Lojtari i ri më i mirë i vitit/ Ja 10 kandidatët finalë

Sport

Lojtari i ri më i mirë i vitit/ Ja 10 kandidatët finalë

Publikuar

-

Ndryshe nga edicionet e tjera, këtë vit “France Football” do të japë 3 çmime, Topi i Artë, Lev Yashin për portierin më të mirë të vitit dhe Trophee Kopa për lojtarin e ri më të mirë. Janë mësuar emrat e 10-të të nominuarëve për çmimin “Lojtari më i mirë i ri për vitin 2019”.

Nuk mund të mungonin në këtë listë emra si Kai Havertz, Jadon Sancho, Matthijs de Ligt, apo dhe Joao Felix. Në garë të fortë për të rrëmbyer trofeun do të jenë pikërisht holandezi i Juves dhe portugezi i Atletico Madridit.

Lista e plotë me 10-të të nominuarit është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: