Connect with Us

Ndryshon papritur orari, ja kur do luhet supersfida Partizani-Skënderbeu

Sport

Ndryshon papritur orari, ja kur do luhet supersfida Partizani-Skënderbeu

Publikuar

-

Partizani dhe Skënderbeu do të përballen ditën e enjte në sfidën e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Superiore.

Fillimisht u njoftua se kjo përballje do të startonte në orën 16:00, ndërkohë që pak minuta më parë, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, klubi i Partizanit ka zbuluar se sfida do të startojë në orën 15:00 dhe jo në orën 16:00 siç u tha fillimisht.

Nuk dihen arsyet e ndryshimit të orarit. Ndërkohë që kujtojmë që në stadium do të rikthehen edhe tifozët, pas dënimit nga Komisioni i Disiplinës, teksa pritet një numër i konsiderueshëm sportdashësish në shkallët e “Selman Stërmasit”.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ibra i jep fund zyrtarisht aventurës në Amerikë, e mbyll me një batutë brilante

Publikuar

-

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, është larguar nga skuadra e LA Galaxy. Gjiganti njihet për karizmën e tij dhe ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të “goditur” për herë të fundit, gjë që e ka bërë shpesh gjatë kohës së tij në Amerikën e largët. Në një postim në Instagram, Ibra konfirmoi se është larguar […]

LEXO TE PLOTE