Connect with Us

Portierit i “ikën mendja”/ Merr karton të kuq pas 13 sekondash lojë

Sport

Portierit i “ikën mendja”/ Merr karton të kuq pas 13 sekondash lojë

Publikuar

-

Një episod i rrallë ka ndodhur në superligën turke në ndeshjen Konyaspor dhe Yeni Melatyspor.

Portieri i vendasve, Serkan Kirintili, ka dalë nga fusha me karton të kuq pas 13 sekondash lojë.

Ai preku një topë me dorë jashtëzonës së rreptësisë dhe arbitri i dha direkt karton të kuq.

Shumë e çuditshme që një portier të bëjë një gafë të tillë, por në futbollin e sotëm çfarë nuk po na shohin sytë. /CNA.al

https://twitter.com/goalforza/status/1186328013698416647

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Kjo është penalltia më e shëmtuar në histori, tifozët rrezikojnë jetën (video)

Publikuar

-

Në ndeshjen mes Nuneaton Sports dhe Stratford Town është goditur mbase penalltia më e keqe e historisë së futbollit. Me siguri kemi parë penallti të ekzekutuara në mënyrë më skandaloze, por asnjëherë nuk është vënë në rrezik jeta e tifozëve mbrapa portës. Lojtari i ekipit vendas, i cili luan në kategorinë e shtatë angleze, ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

EURO 2020: Ja 16 ekipet e kualifikuara deri tani

Publikuar

-

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme eliminatore, listës së ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020 i janë shtuar edhe 4 ekipe të tjera: Gjermania dhe Holanda në Grupin C, Austria që renditet e dyta në grupin G dhe Kroacia e para në grupin E. Tani kanë mbetur edhe 8 vende, 4 prej të cilave […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu i ndeshjes ishte Toni Kroos, i cili shënoi dy gola dhe dha një asist. Golat e tjerë u shënuan nga Ginter dhe Goretzka. Miqtë humbën edhe mundësine e vetme […]

LEXO TE PLOTE