Connect with Us

Surprizohet Enea Jorgji, UEFA e cakton të gjykojë në “Europa League”

Sport

Surprizohet Enea Jorgji, UEFA e cakton të gjykojë në “Europa League”

Publikuar

-

Enea Jorgji vazhdon të marrë vlerësimë të mëdha edhe në Europë. Në Shqipëri ka gjithmonë kontestime nga ekipi humbës dhe Jorgji vendoset shpeshherë në shënjestër.

Së fundmi ishte për të drejtuar ndeshje në “UEFA Youth League”, por këtë herë ka një gradë më lartë për arbitrin shqiptar. Sipas asaj që raporton “RTV Ora”, do të drejtoj përballjen mes Az Alkmarit dhe Astanas.

Kjo ndeshje do të luhet në orën 18:55 në ditën e enjte, ndërsa si ndihmës të Jorgjit do të jenë Ridiger Cokaj, Rejdi Avdo dhe Kridens Meta, si gjyqtar i katërt.

Kjo ndeshje vlen për grupin L, aty ku gjenden edhe dy ekipet e tjera të njohura si Manchester United apo Partizani i Beogradit. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: