Connect with Us

“Bomba” e Sinamatit: Presidenti i UEFA-s dënoi Skënderbeun, por futi Dukën në Komitet

Sport

“Bomba” e Sinamatit: Presidenti i UEFA-s dënoi Skënderbeun, por futi Dukën në Komitet

Publikuar

-

Opinionisti i njohur sportiv, Gëzim Sinemati ishte i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”,  ku ka folur për ardhjen e presidentit të UEFA-s.

“Arena Kombëtare” do të inaugurohet pas disa ditësh dhe ne cëremoninë hapëse do të jetë i pranishëm presidenti i UEFA-s, Alaksander Ceferin. Në lidhje me këtë Sinemati u shpreh se Ceferin, ka dënuar Skënderbeun dhe ka futur Dukën në Komitetin e UEFAS-s.

“Kur më treguan se do të vijë Ceferin, i thashë na ka ndihmuar. Skënderbeun e dënoi 10 vjet, ndërsa Dukën e futi në Komitetin e UEFA-s. Nëse merr dekoratë bëhet edhe më ironik dënimi në UEFA, nëse na dënojnë”, shprehet Sinenamti.

Më tej ai shton: “Nuk trukohet çdo ndeshje, por fenomeni në vetvete është i frikshëm. Nëse “Der Spiegel” nuk ka thënë të vërtetën , nuk e di, më mirë i vëmë kapak çdo gjëje”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: