Connect with Us

Bregu nuk di avaz tjetër: Klubi më ka premtuar se do të më ndihmojë të iki në janar

Sport

Bregu nuk di avaz tjetër: Klubi më ka premtuar se do të më ndihmojë të iki në janar

Publikuar

-

Ky do të jetë viti i fundit i Dejvi Bregut në kampionatin shqiptar, ose të paktën kështu shpreson lojtari i Skënderbeut. Ai përsërit se mendon të largohet në janar nga klubi korçar dhe se klubi ia ka premtuar, ndaj po bën maksimumin që të respektojë anën e tij të marrëveshjes.

Por talenti vlonjat pranon se për momentin po përballet me situatë të vështirë, pasi çuditërisht përballë tij portierët po bëjnë mrekulli të njëpasnjëshme duke i mohuar golin, siç ndodhi në ndeshjen e fundit përballë Kukësit.

“Ne jemi mësuar, nuk di si ta shpjegoj. Portierët përballë meje bëhen heronj, nuk e do. Po të them të drejtën kjo ishte ndeshje e bukur për t’u parë e spektakël”, pohoi ai për RTSH duke insistuar për largimin e tij.

“Mendjen te janari e kam duke dhënë maksimumin këtu, jo duke e pasur mendjen te janari e duke mos dhënë maksimumin te Skënderbeu, pasi Skënderbeu ishte ai klub që besoi te cilësitë e mia dhe bleu kartonin nga Luftëtari. Unë e kam mendjen këtu 100% e pastaj siç kam folur me presidentin e siç më kanë premtuar, nëse unë do të bëj punën në 100%, edhe klubi do të më ndihmojë.

Ne jemi të përgatitur ndaj kujtdo, se dihet që ne jemi Skënderbeu, nuk  kemi frike ndaj asnjë kundërshtari. Shpresojmë ta shijojmë atë ndeshje ndaj Partizanit si kjo. Ne në çdo ndeshje hyjmë me qëllimin e tre pikëve, asnjë tjetër, se dihet që fanella jonë peshon shumë e duhet të vendosim dinjitetin si të Skënderbeut, ashtu edhe të emrit pas shpine”, tha lojtari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE