Connect with Us

Champions League/ Ja formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës

Sport

Champions League/ Ja formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës në Champions League për javën e tretë.

Vëmendja do të jetë në Stamboll, aty ku Galatasaray do të presë Real Madridin. Sipas medieve spanjolle, kjo mund të jetë ndeshja e fundit e trajnerit Zidane në rast se “Los Blancos” nuk fitojnë në takimin e sotëm.

Në ndeshjet e tjera parashikohen sfida të lehta për ekipet e mëdha si Juve, Bayern dhe Man. City.

Më poshtë po ju njohim me formacionet zyrtare:

Man City: Ederson; Walker, Fernandinho, Rodri, Mendy; Gündogan, Foden, De Bruyne; Mahrez, Sterling, Agüero

Atalanta: Gollini; Toloi, Djimsiti, Masiello; Castagne, Freuler, De Roon, Gosens; Malinovskiy; Papu Gomez, Ilicic

Club Brugge: Mignolet; Mata, Mechele, Deli, Sobol;
De Ketelaere, Rits, Vanaken; Diatta, Bonaventure, Tau

PSG: Keylor Navas; Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Verratti, Marquinhos, Ander Herrera; Choupo-Moting, Icardi, Di María

Olympiacos: José Sá; Elabdellaoui, Rúben Semedo, Meriah, Tsimikas; Guilherme; Podence, Bouchalakis, Camara, Masouras; El Arabi

Bayern: Neuer; Pavard, Javi Martínez, Lucas Hernández, Alaba; Thiago, Kimmich; Gnabry, Coutinho, Müller; Lewandowski

Galatasaray:

Real Madrid:

Juventus:

Tottenham: Gazzaniga, Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Ndombele, Sissoko, Dele, Lamela, Son, Kane

Crvena zvezda

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: