Connect with Us

Emocione të mëdha/ Tifozi rikthehet në stadium pas 72 vitesh

La Liga

Emocione të mëdha/ Tifozi rikthehet në stadium pas 72 vitesh

Publikuar

-

Historia e një 92-vjeçari, i cili është i dashuruar pas një klubi të veçantë në Spanjë: Athletic Bilbao. Jo kushdo mund të luajë me këtë klub. Duhet të jetë bask dhe deri më tani klubi që garon në La Liga ia ka dalë të mos bëjë përjashtime.

Joss Luis Hidalgo ka emigruar që në moshën 20-vjeçare, në epokën e De Zarra dhe Gainza. Rreth 10 mijë kilometra të bëra nga Uruguai. Vdekja e motrës së tij e ka kthyer në Spanjë dhe normalisht nuk mund të mos shkonte në stadium për të parë ekipin e zemrës.

Është i lidhur shumë me ngjyrat e Bilbaos, që tani është e Munian dhe e Iniaki Williams. Hidalgo ka pasur mundësinë të takojë edhe disa prej lojtarëve, të cilët edhe i kanë nënshkruar një fanellë. “Kjo është një ëndërr për mua, ata më kanë lumturuar pa masë. Jam shumë i lumtur”, thotë Hidalgo. /abcnews.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Iu gjet 1 ton hashash dhe 700 mijë euro, lojtari spanjoll përfundon në pranga

Publikuar

-

Ish-futbollisti spanjoll, Sergio Contreras, ka përfunduar në prangat e policisë iberike, pasi dyshohet se drejton një grup të strukturuar kriminal. 36-vjeçari u arrestua në qytetin bregdetar të Estepona gjatë një sërë bastisjesh të njëkohshme policie të cilat u zhvilluan në Malaga, Granada dhe Sevilla. Nga të dhënat e para, rezulton se grupi i Contreras posedonte […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, ja cilin zgjedh si sulmuesin më të mirë në botë

Publikuar

-

Eden Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, por edhe emra të tjerë të mëdhenj si Neymar, Leëandoëski, Kane, Icardi, Lukaku etj dhe zgjedh si sulmuesin më të mirë të momentin në botë, shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema. “Pasi kam luajtur me të për tre, ose katër muaj, unë mendoj se Karim është për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cavani i kërkoi sherr gjatë ndeshjes, zbulohet përgjigjja e Messit(video)

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme miqësore mes Argjentinës dhe Uruguajit përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore nuk munguan tensionet, siç ishte rasti kur Cavani dhe Messi ishin gati të përlesheshin mes tyre, por ndërhyrja e shokëve të skuadrës qetësoi situatën. Sipas gazetës argjentinase ‘Ole’, Cavani është kapuar nga kamerat duke i kërkuar sherr […]

LEXO TE PLOTE