Connect with Us

Endri Vrapi thumbon Shkëmbin: E dija se isha krahu i tij i djathtë, por…

Sport

Endri Vrapi thumbon Shkëmbin: E dija se isha krahu i tij i djathtë, por…

Publikuar

-

Endri Vrapi, me statusin e ish-it, në inervistën e dhënë për “Panorama Sport” zbërthen Partizanin dhe Skënderbeun përpara duelit të së enjtes. Ish-mbrojtësi pohon se të dyja ekipet bëjnë futboll të bukur, ku “demat” i shikon hermetikë në mbrojtje, ndërsa te korçarët vlerëson cilësinë në fazën sulmuese.

Ai tregon edhe sekretin e dy presidentëve dhe momentet më të mira që ka kaluar në këto dy klube. Për herë të parë ekskluzivisht për gazetën Vrapi tregon edhe arsyen e largimit të papritur nga Teuta, ku nuk lë pa thumbuar trajnerin Bledi Shkëmbi: “Deri në ditën që isha pjesë e Teutës, mendoja se isha krahu i djathtë i trajnerit. Atë ditë e kuptova që paskam qenë nga e majta e tij”.

Si i shikoni dy ekipet përpara duelit të së enjtes?

Të dyja ekipet janë në rritje nga java në javë dhe bëjnë futbollin e bukur. Ndaj edhe dueli mes tyre këtë mesjavë besoj se do të jetë shumë i fortë duke parë edhe klasifikimin.

Nga dallojnë skuadrat nga sezoni i fundit?

Partizani ka ruajtur fizionominë e lojës, pavarësisht se trajneri ka provuar disa herë edhe rreshtimin me 3 mbrojtës, por në ndeshjet e fundit ka kaluar siç luante Partizani me Skënder Gegën. Ndërsa Skënderbeut i janë larguar disa lojtarë, plus dhe vendimi që i penalizon për pjesëmarrjen në Europë ia ka zbehur shanset. Por duhet falënderuar që po bën një garë të ndershme dhe po respekton kampionatin dhe duke luftuar me të gjitha skuadrat.

Çfarë kujton Endri nga Partizani-Skënderbeu?

Kam shumë kujtime nga të dyja palët, sepse duke luajtur për të dyja ekipet që këtë 10-vjeçar kanë qenë kryesues dhe pretendentë për vendet e para. Për Skënderbeun, sepse aty u shpalla 3 vjet kampion. Kurse me Partizan kujtoj kohën kur skuadra qëndroi 13 ndeshje pa pësuar dhe atë vit rikthyem skuadrën në Ligën e Europës pas një mungese të gjatë.

A mund ta dimë pse u larguat nga Teuta, plus që ka zëra se jeni larguar me qejfmbetje?

Një ditë para se të niseshim për fazën përgatitore që do ta zhvillonim në Korçë, papritur trajneri më komunikoi se nuk isha më pjesë e stafit të tij dhe më falënderoi për korrektësinë që kisha pasur. Njëkohësisht, me tha: “Në vendin tënd do të vijë një trajner tjetër nga Kroacia. E vetmja hatërmbetje nga unë është se në një punë nuk ka largim sot për nesër. Theksoj se deri në ditën që isha pjesë e Teutës, mendoja se isha krahu i djathtë i trajnerit. Atë ditë e kuptova që paskam qenë nga ana e majtë e trajnerit”.7

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE