Connect with Us

Gjici: Ja kur do jetë gati stadiumi i ri i Kukësit

Sport

Gjici: Ja kur do jetë gati stadiumi i ri i Kukësit

Publikuar

-

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, ishte i pranishëm ditën e sotme në një inspektim të punimeve në stadiumin “Zeqir Ymeri” të qytetit të Kukësit bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka.

Në impiantin që vazhdon të rindërtohet me ritme të shpejta, Gjici bëri falënderimet e rastit për Federatën dhe qeverinë shqiptare, që po e ndihmojnë në këtë projekt, ndërkohë që zbuloi se nëse punimet do të ecin me një ritëm të mirë, në verën tjetër ekipi do të jetë gati të luajë në Kukës.

“Dua të falënderoj Federatën Shqiptare të Futbollit, për fillimin e punimeve të stadiumit dhe mbështetjen që i ka dhënë Kukësit.

Falënderoj qeverinë Rama që ka mbështetur fillimin e punimeve, para shumë qyteteve tjera të mëdha në Shqipëri. Edhe Federata, edhe qeveria, na ka mbështetur për të bërë këtë stadium. Nëse koha do të na ndihmojë, besoj se nga vera e sezonit të ardhshëm do të luajmë në stadiumin tonë”, përfundoi Gjici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE