Connect with Us

Kukësi nuk po zë qetësi, ja stadiumi ku do luhet ndeshja me Luftëtarin

Sport

Kukësi nuk po zë qetësi, ja stadiumi ku do luhet ndeshja me Luftëtarin

Publikuar

-

Kukësi kërkon me çdo kusht fitoren dhe kthesën e madhe ndaj Luftëtarit ditën e mërkurë. 11 pikë në 8 ndeshje janë pak për verilindorët, për vetë objektivat që ata kanë shpallur në fillim të sezonit. Por, këto rezultate kanë ardhur jo vetëm për shkak të mosfunksionimit të mirë të ekipit, neglizhencës dhe moskoordinimit të lojtarëve të ndryshëm, por dhe për një fakt shumë të rëndësishëm: mungesa e një fushe stabël.

Përveçse nënkampionët nuk kanë stadium të tyrin (sezoni i dytë radhazi), ata nuk kanë as një fushë stërvitore. Verilindorët kanë lajmëruar në fund të sezonit të shkuar se stadiumi i Kamzës do të jetë baza, pra shtëpia e Kukësit për sezonin e ri, por duke qenë se tapeti kishte nevojë për ndërhyrje, ai akoma nuk është gati për të luajtur ekipi verilindor.

Stadiumet 

Ndërsa nënkampionët kanë shëtitur këto kohë që janë pa stadium dhe një fushë të tyren në “Loro Boriçi” në Shkodër, “Elbasan Arena” në Elbasan, stadiumi i Kamzës, “Kompleksi Internacional” në Pezë-Helmes, fusha stërvitore në kompleksin e Kombëtares në Kamzë.

Pra, 5 fusha të ndryshme, ndërsa stadiumi i Lushnjës “Roza Haxhiu” është “shtëpia” e radhës për Kukësin, është vendqëndrimi i gjashtë për nënkampionët. Drejtuesit e Kukësit kanë deklaruar se të gjitha ndeshjet e tyre do të zhvillohen në Elbasan, por duke qenë se do të ndërhyhet në tapetin e stadiumit “Elbasan Arena”, Kukësi është i detyruar të spostohet për ndeshjen e javës së tetë ndaj Luftëtarit.

Lushnjë 

Nga ana tjetër, tapeti i fushës së stadiumit “Roza Haxhiu” është i konsumuar, pasi përveç ekipeve zinxhir të Kombëtares, kanë luajtur dhe Besa e Kavajës dhe vetë ekipi i Lushnjës. Për një ekip si Kukësi që zhvillon lojën shtruar dhe tokazi, pa shumë topa të gjatë, pritet që të hasen problematika.

Gjithsesi, drejtuesit e Kukësit dhe të gjithë lojtarët e kanë ndarë mendjen për ta fituar takimin, e çdo pengesë për ta mendohet të jetë e kalueshme. Situata – Trajneri Duro ka luajtur me disa arnime në formacion në ndeshjen e fundit nisur nga dy lojtarët që munguan. I pari ishte Emiljano Musta, i cili është në fazë rikuperimi, por pritet që dhe ndaj gjirokastritëve të mos grumbullohet.

Pritet që javën e ardhshme të jetë i gatshëm plotësisht. Mungesë e rëndësishme ndaj Skënderbeut ishte edhe Eduart Rroca, i cili la grumbullimin për shkak të lindjes së bashkëshortes së tij. Mbas gëzimit, futbollisti librazhdas iu bashkua ekipit dhe është gati për sfidën kundër ish-ekipit të tij. Kështu që trajneri Duro do ta ketë në dispozicion thuajse të plotë ekipin, me të cilët do të kërkojë që të marrë fitoren e shumëpritur./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE