Connect with Us

Lojtari i Bylisit shfryn keq ndaj Artan Hoxhës: Bari delesh dhe lëpirës sistemi

Sport

Lojtari i Bylisit shfryn keq ndaj Artan Hoxhës: Bari delesh dhe lëpirës sistemi

Publikuar

-

Artan Hoxha ka hyrë gjithmonë e më tepër edhe në studiot ku flitet për futboll. Në mbrëmjen e djeshme ka dalë edhe te “Procesi Sportiv”, duke thënë se disa prej aktorëve kryesorë të futbollit në Superiore janë për burg.

Mbi këtë çështje ka reaguar edhe lojtari i Bylisit, Jurgen Goxha. Ky i fundit ka sjellë ndërmend edhe rastin tjetër që u komentua nga Hoxha gjatë derbit Tirana-Partizani, ku u shpreh se ajo që kishin përgatitur tifozët bardheblu për rivalët e tyre, ishte më shumë se e rrezikshme.

E nisur me një qeshje ironike, Goxha vazhdon: “Analist futbolli(bari delesh), po bombat i gjete në stadium në derbi apo ishin të plasura? Tani do të fusësh arbitrat në burg se nuk po i del me njerëzit e thjeshtë”, shkruan Goxha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: