Connect with Us

Mema i tregon stolin, nuk do e besoni ç’ka bërë Ngo në stërvitje

Sport

Mema i tregon stolin, nuk do e besoni ç’ka bërë Ngo në stërvitje

Publikuar

-

“Ekipi fitues nuk ndryshohet”. Ky është ligji i pashkruar i trajnerëve të futbollit që, me sa duket, do të gjejë zbatim edhe te Tirana. Trajneri Ardian Mema pritet që të mos eksperimentojë dhe as të ndryshojë shumë në sfidën e mesjavës. Skuadra fitoi ndaj Laçit, përballoi presionin dhe, kësisoj, me të njëjtën 11- she, kryeqytetasit pritet që të luajnë edhe në Ballsh.

SULMI

Tirana pritet që në majë të udhëhiqet sërish nga Dunga edhe në Ballsh. Pas tij, në rolin e “numrit 10”, pritet që të nisë Edon Hasani me Kobina në të djathtë dhe Kale në të majtë. Të paktën, ky ka qenë rreshtimi i skuadrave dje në stërvitje.

Majkëll Ngo, i projektuar dje në skuadrën rezervë, ka qenë i papërmbajtshëm. Me grintë dhe shpesh herë edhe me forcë, ka tentuar që të  shënojë dhe të tregojë se meriton edhe ai vlerësim. Kështu, konkurrenca te Tirana është shtuar edhe në sulm, e tillë që për të merituar fanellën e titullarit, duhet djersitur shumë në stërvitje. Anglezi e ka kuptuar këtë.

RIKTHIMET 

Ilion Lika është stërvitur dje plotësisht nën urdhrat e përgatitësit të portierëve, Emanuel Egbo. Portieri me shumë eksperiencë te bardheblutë ka pasur një dëmtim disa ditë më parë dhe kjo ka bërë edhe që trajneri Mema të vendoste për Bakajn mes shtyllave të portës ndaj Laçit. Me shumë gjasë, as në portë nuk pritet që të ketë ndryshime për transfertën e Ballshit. Veçmas skuadrës ka punuar vetëm Dorian Kërçiku, i cili është stërvitur nën kujdesin e përgatitësit atletik me ushtrime të përzgjedhura.7

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Safet Gjici shigjeton Edi Ramën: Është tifoz i Partizanit, ja pse nuk iu kam dhënë rrogat lojtarëve

Publikuar

-

Nga

Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muajsh, per shkak të situatës së jashtëzakonshme nga Koroanvirusi. Qeveria konfirmoi se nuk do të ketë ndihma për lojtarët dhe trajnerët dhe kjo është tema më e disktuar kohët e fundit. Lidhur deklaratat e Ramës apo edhe çështjen e pagave ka folur edhe presidenti i Kukësit, Safet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sporti shqiptar në zi/ Humb betejën me koronavirusin ish-trajneri i boksit

Publikuar

-

Nga

Skënder Kurti, i cili prej disa ditësh ishte në betejë me virusin Covid-19, nuk ja ka dalë dhe sot ka ndërruar jetë. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit pësoi rreth dy javë më parë vdekne klinike, ndërsa mbahej në jetë falë aparaturave, por sot Kurti ka ndërruar jetë në moshë 61-vjeçare Sporti shqiptar humbet një figurë […]

LEXO TE PLOTE