Connect with Us

Natë me gola dhe surpriza në Champions/ Ja rezultatet e 45 minutave të para

Sport

Natë me gola dhe surpriza në Champions/ Ja rezultatet e 45 minutave të para

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në takimet e javës së tretë në Champions League. Gola dhe surpriza.

Befasia më e madhe vjen nga Torino, aty ku Juventusi po mundet 0-1 nga Lokomotiva e Moskës. Në Londër, Tottenhami duket se i ka mbyllur llogaritë pasi po fiton 3-0 ndaj serbëve të Crvena Zvezda.

Gjiganti tjetër i Anglisë, Man. City përmbysi në pak minuta avantazhin provizor të Atalantës. Reali dhe PSG-ja janë dukë fituar në Stamboll dhe Brugge për grupin A.

Në Pire, Olympiacos dhe Bayerni u ndanë në barazim 1-1. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Alarmohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut: E çuditshme ajo që po ndodh këtu

Publikuar

-

Nga

FIdan Aliti ka folur nga Suedia për emisionin Sporti Total në KTV. Ky shtet është pas Bjellorusisë me rregullat më të lehta për qytetarët, duke e lënë në dorën e tyren nëse duan të dalin apo jo. Megjithëse po përflitet për një shtrëngim të këtyre rregullave, për momentin vazhdohet po njësoj. Sipas asaj që raportojnë […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Braçe i kthehet Dukës: I ka recituar fjalët. Jam i bindur që dy fjali bashkë nuk di t’i shkruajë

Publikuar

-

Nga

Vazhdon lufta në rrjetet sociale mes Armand Dukës, presidentit të FSHF-së, dhe  zëvendëskryeministrit Erion Braçe. Ky i fundit përsëriti se shteti nuk do të subvenciononte sportin për sa kohë që ai nuk menaxhonte të ardhurat e tij e Duka e ktheu në një debat personal dhe politik, duke arritur edhe ta quante “kone” Braçen. Zëvendëskryeministri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Prej ditësh i bllokuar në Spanjë, Shkurtaj: Po përjetoj një makth

Publikuar

-

Nga

Vasil Shkurtaj u nis tri javë më parë drejt Spanjës me idenë për të bërë një fizioterapi speciale në Barcelonë, në mënyrë që të kishte riaftësim të shpejtë pas dëmtimit që pësoi gjatë ndeshjes Kukësi-Vllaznia, më 4 shkurt në “Elbasan Arena”. Autori i 16 golave me fanellën e Kukësit këtë kampionat po përjeton tashmë një […]

LEXO TE PLOTE