Connect with Us

Neymar mbeti jashtë listës së “Topit të Artë”/ Ja 8 incidentet që penalizuan brazilianin

Sport

Neymar mbeti jashtë listës së “Topit të Artë”/ Ja 8 incidentet që penalizuan brazilianin

Publikuar

-

“France Football” publikoi mbrëmë listën me 30 lojtarët e nominuar për “Topin e Artë” të këtij viti. Në këtë listë ra në sy mungesa e fituesit në fuqi, Luka Modric dhe futbollistit më të shtrenjtë në histori, Neymar.

Duke parë reagimet e shumta për lënien jashtë kësaj liste të brazilianit, “France Football” renditi 8 incidente që e penalizuan atë për të qenë jashtë kësaj liste.

23 janar – Frakturë metatarsale (lëndim)

6 mars – Abuzim i gjyqtarit në ndeshjen kundër Man Utd

27 prill – Kacafytja me një tifoz

6 qershor – Lëndimi në kyçin e këmbës shkatërroi Kupën e tij të Amerikës

9 gusht – Lirohet nga akuzat për përdhunim

Thashethemet e merkatos – Kthimi i vazhdueshëm në Barcelonë

14 shtator – Tifozët e PSG-së shprehin zemërimin kundër tij

13 tetor – Një tjetër lëndim në ndeshjet ndërkombëtare, Brazil-Nigeri

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: