Connect with Us

Një shqiptare mes pretendentëve për të fituar “Topin e Artë”

Kombëtare

Një shqiptare mes pretendentëve për të fituar “Topin e Artë”

Publikuar

-

Një futbolliste shqiptare bëhet pjesë e listës së emrave kandidatë për të fituar “Topin e Artë” që dorëzohet çdo vit nga prestigjiozja franceze “France Football”. Kjo e fundit ka publikuar sot listën e 20 kandidateve të përzgjedhura për të garuar për trofeun më të lakmuar individual dhe mes emrave është edhe ai i sulmueses Kosovare Asllani.

Futbollistja e cila përfaqëson Suedinë në arenën ndërkombëtare, në këtë sezon ka bërë hapin e  madh duke iu bashkuar Real Madrid në Spanjë, edhe pse skuadra garon ende me emrin e CD Takon. Për futbollisten 30-vjeçare është një vlerësim i jashtëzakonshëm prania në këtë listë, edhe pse ishte mëse i merituar pasi aftësitë e saj para portës janë aq të njohura sa edhe vetë Reali e prezantoi si një “galaktike”.

Gjithsesi, ajo nuk renditet me favoriteve kryesore për të fituar trofeun pasi të gjithë janë të bindur se ai do t’u shkojë një prej futbollisteve të SHBA që fituan Kampionatin Botëror në verë, Megan Rapino ose Aleks Morgan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE