Connect with Us

Pamje fantastike me dron, ja si duket pak ditë para inagurimit “Arena Kombëtare”

Kombëtare

Pamje fantastike me dron, ja si duket pak ditë para inagurimit “Arena Kombëtare”

Publikuar

-

“Arena Kombëtare” është thuajse gati. Kur mbeten vetëm pak javë nga inaugurimi, punimet janë duke ecur me shpejtësi, teksa shihet që ka nisur vendosja e stolave në tribunën kryesore.

Ndeshja e parë zyrtare do të jetë ajo e kualifikueseve EURO 2020, ndaj Francës. Pamjet e fundit janë fantastike, teksa shihet fusha në parametrat optimalë.

Punime po kryen me rritëm të lartë edhe rreth impiantit, për të qenë ço gjë gati në datën 17 nëntor, shkruan “Newsport.al”.

Pravat gjenerale do të bëhën në fillim të nëntorit, me ekipet e femrave të Vllaznise dhe Apolonisë që do të shkelin të parat tapetin e investimit më të madh sportiv në vend.

<iframe width=”660″ height=”345″ src=”https://www.youtube.com/embed/QxykOniENqY” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja bën stërvitje sekrete/ Edi Reja përgatit skemën me dy sulmues, ja formacioni

Publikuar

-

Nga

Vendimi i Taulant Xhakës për të mos iu bashkuar ekipit Kombëtar është vetëm maja e ajsbergut, në atë që duket një proces i mirëfilltë spastrimi. Edy Reja e pranoi se lojtarët që krijojnë polemika, apo janë të pakënaqur sepse nuk luajnë, nuk kanë vend në skuadër. Një reaksion zinxhir që nisi me Mavrajn, vijoi me […]

LEXO TE PLOTE