Connect with Us

Plas në Greqi/ Sulmohen tifozët e Bayern Munich

Sport

Plas në Greqi/ Sulmohen tifozët e Bayern Munich

Publikuar

-

Ndeshja mes Olimpiacos dhe Bayern Munchen është shumë delikate për të dyja skuadrat. Kjo sfidë do të luhet në Greqi në orën 20:45. Rreth 2 orë para ndeshjes, policia greke raportoi se 30 huliganë kanë sulmuar tifozët e Bayern.

30 personat që janë përgjegjës për këtë sulm, i janë afruar grupit të tifozëve baraverë me shpejtësi të madhe dhe të gjithë ishin mbi motorë. Sipas raportimeve të para, katër tifozë të Bayern kanë mbetur të plagosur rëndë, ndërsa disa të tjerë kanë pësuar dëmtime të lehta. Policia ka ndërhyrë menjëherë dhe disa nga këto huliganë janë kapur, ndërsa shumica e tyre janë larguar me shpejtësi.

Sfida mes Olimpiacosit dhe Bayernit është e vlefshme për raundin e tretë të Grupit B në Champions League./abcnews.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ibra i jep fund zyrtarisht aventurës në Amerikë, e mbyll me një batutë brilante

Publikuar

-

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, është larguar nga skuadra e LA Galaxy. Gjiganti njihet për karizmën e tij dhe ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të “goditur” për herë të fundit, gjë që e ka bërë shpesh gjatë kohës së tij në Amerikën e largët. Në një postim në Instagram, Ibra konfirmoi se është larguar […]

LEXO TE PLOTE