Connect with Us

Rikthehet Champions League/ Ja supersfidat e ditës së sotme

Sport

Rikthehet Champions League/ Ja supersfidat e ditës së sotme

Publikuar

-

Ditën e sotme fillojnë ndeshjet e javës së tretë të Champions League. Dy sfidat e para të orës 18:55 janë ato mes Atl.Madrid-Bayer Leverkusen dhe Shakhtar Donetsk-Dinamo Zagreb. Në të dyja takimet favoritë jane ekipet vendase.

Në ndeshjet e darkës pritet të ketë akoma dhe më shumë emocione dhe spektakël. Në Stamboll, Galatasaray do të presë Real Madridin. Pas dy zhgënjimeve në ndeshjet e para në grup ndaj PSG-së dhe Club Brugge, Realit i duhet me patjetër fitorja sot, ndryshe Zidane rrezikon seriozisht stolin.

Në ndeshjet e tjera, ekipet e mëdha si Juve, Bayern dhe City, të paktën në letër parashikohet të mos kenë surpriza në takimet e sotme. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Po mahnit Slloveninë me golat nga distanca, Çekiçi: Ja sekreti i goditjeve “alla-Pirlo”

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i një goditjeje dënimi është një specialitet që pak herë ka qenë i shfrytëzueshëm në Kombëtaren shqiptare. Ervin Skela, Adrian Aliaj, Alban Meha dhe Ergys Kaçe janë katër emrat që ndër vite deri më sot kanë lënë gjurmë me gola të bukurshënuar nga distanca. Së fundmi, një yll i ri nga Kombëtaret e moshave […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja U19 turpërohet keq nga Greqia

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u mposht me rezultatin e thellë 5-1. Kjo përballje ishte e vlefshme për Grupin 4 eliminator. Kuqezinjtë vinin në këtë turne me synime të qarta, teksa kërkonin kualifikimin, por kjo disfatë, duke […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ibra i jep fund zyrtarisht aventurës në Amerikë, e mbyll me një batutë brilante

Publikuar

-

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, është larguar nga skuadra e LA Galaxy. Gjiganti njihet për karizmën e tij dhe ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të “goditur” për herë të fundit, gjë që e ka bërë shpesh gjatë kohës së tij në Amerikën e largët. Në një postim në Instagram, Ibra konfirmoi se është larguar […]

LEXO TE PLOTE