Connect with Us

Shkëmbi i kthehet Vrapit: Nuk i bëj punët me miqësi, flas përballë e jo në gazeta

Sport

Shkëmbi i kthehet Vrapit: Nuk i bëj punët me miqësi, flas përballë e jo në gazeta

Publikuar

-

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi ka dalë para mediave, përpara ndeshjes së nesërme me Laçin dhe ka folur për sfidën, duke vlerësuar kundërshtarin maksimalisht. Gjithashu ai i përgjigjet dhe ish-ndihmësit të tij Endri Vrapi, i cili në numrin e sotëm të gazetës “Panorama Sport”, në një intervistë është shprehur se befas u bë nga krahu i djathtë e tij, në krahun e majtë.

Laçi? “Është një ndeshje e vështirë, duke marrë parasysh kundërshtarin. Rivali është i kompletuar edhe pse rezultatet e ndeshjeve të fundit nuk kanë qenë të mira. Aq më tepër që në fushën e tyre janë të fortë. Duhet të jemi të kujdesshëm dhe të japim maksimumin”.

Mungesa e golave? “ Jam i kënaqur me atë që ekipi dha kundër Flamurtarit, pasi luajtëm në sulm. Nuk është e lehtë të shënosh shumë gola. Patëm momentet tona për të realizuar më shumë se një gol, por nuk ia dolëm. Nuk jam shumë dakord me atë që thuhet se ishte vetëm një inkursion i Kallakut. Vërtetë ishte një perlë, por deri në shënimin e tij, ishin plot 22 pasime. Nisi nga portieri aksioni. Për ta mbyllur, tre pikët vlejnë njëlloj, si me Flamurtarin, ashtu edhe me ekipet e tjera”.

Sulmuesit dhe mungesa golit? “Nuk më vjen mirë, normalisht. Sulmuesit tanë bëjnë maksimumin në stërvitje, punojnë shumë. Vazhdoj të besoj tek ata. Do të rikthehen te golat dhe do të jenë një ndihmë e madhe për ekipin”.

Deklarata e Vrapit? “Përgjigja është e thjeshtë: Jam i pari i kësaj pune dhe nuk e kam nisur këtë punë ta bëj me shoqëri dhe miqësi. Çfarë kam pasur, ndryshe nga të tjerët nuk i them nëpër gazeta, por ua them njerëzve në sy. Kjo është përgjigja më e mirë. Unë vazhdoj ta falënderoj Vrapin për ndihmën e madhe që na dha”.

Grinta? “Po punojmë me ego dhe dëshirë për të arritur rezultatet të mira. Nuk është vetrëm meritë e stafit. Merita e madhe u takon lojtarëve, që kanë uri për të marrë rezultate pozitive”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: