Connect with Us

U fol se do merrte drejtimin e Flamurtarit, nuk do e besoni ku është emëruar trajner Memushi

Sport

U fol se do merrte drejtimin e Flamurtarit, nuk do e besoni ku është emëruar trajner Memushi

Publikuar

-

Artan Sakaj nuk është më trajner i Orikut. Trajneri vlonjat dhe drejtuesit e klubit bregdetar e kanë mbyllur dje bashkëpunimin, ndërsa sot Oriku do të ketë një “timonier” të ri.

Lajmi është konfirmuar për gazetën “Panorama Sport” nga administratori i klubit, Gëzim Çapoj, i cili është shprehur: “Po, Sakaj është larguar nga drejtimi i ekipit. Ai po ndjek një kurs për trajner dhe do të shkojë edhe në Zvicër, por edhe rezultatet e fundit kanë ndikuar”, ka thënë shkurt drejtuesi i Orikut.

Më tej, administratori Çapoj ka pohuar se trajneri i ri do të zyrtarizohet sot dhe se kandidatë për të marrë vendin e lënë bosh nga largimi i Sakajt janë tre vlonjatë, të tre mjaft të njohur. Bëhet fjalë për Eqerem Memushin, Gert Haxhiun dhe Petraq Bifshën. Por, gazeta mëson se i përzgjedhuri i drejtuesve të Orikut është Memushi, ish-trajneri i Flamurtarit, Tomorit, Apolonisë dhe Bylisit.

Vjen kështu ndryshimi në stolin e Orikut pas 5 javësh kampionat, ku skuadra ka grumbulluar 7 pikë dhe mban vendin e shtatë në Grupin B. Dy humbjet radhazi javët e fundit kanë ndikuar në vendimin e drejtuesve të klubit bregdetar, 0-1 me Elbasanin në shtëpi dhe ajo 2-0 me Lushnjën në “Roza Haxhiu”.

Në fakt, Oriku nuk është një klub që i ndryshon shpesh trajnerët dhe lajmi i largimit të Artan Sakajt është disi i befasishëm. Ish-lojtari i Flamurtarit ka punuar dy vjet në krye të Orikut dhe ka lënë përshtypje nga më të mirat. Sezonin e kaluar, kur Oriku ishte debutues, bëri një paraqitje mjaft të mirë në kampionat. Në këtë moment, trajneri i ri vlonjat kërkon që të rritet sa më shumë profesionalisht, ndërsa drejtuesit e Orikut duan pikë, kështu që rrugët e tyre janë ndarë.

Eqerem Memushi pritet të zyrtarizohet sot dhe të nisë menjëherë punën me ekipin e ri. Ai ka pak ditë kohë deri në ndeshjen e radhës me Turbinën, që luhet në fundjavë në shtëpi, por nuk është problem, sepse e njeh grupin e futbollistëve, të cilët janë të gjithë vlonjatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE