Connect with Us

Champions League: Interi mposht nënkampionët e Gjermanisë/ Olayinka i jep fitoren Barcelonës

Sport

Champions League: Interi mposht nënkampionët e Gjermanisë/ Olayinka i jep fitoren Barcelonës

Publikuar

-

Në “San Siro”, Inter ka fituar 2-0 ndaj Dortmundit në supersfidën e javës së tretë në Champions League. Në minutën e 22′ ishte Lautaro Martinez që dërgoi topin në rrjetë pas një pasimi mjeshtëror të holandezit De Vrij.

https://www.youtube.com/watch?v=iZGYOq9KBFA

Në minutën e 81′, “Demi” Martinez pati mundësinë e artë të dyfishonte shifrat nga pika e bardhë e penalltisë, por gjuajtja e tij u prit nga portieri i verdhezinjve Burki.

https://twitter.com/i/status/1187087558641147906

Në minutat e fundit, zikalrit shënuan golin e qetësisë me Antonio Candreva.

https://www.youtube.com/watch?v=HGSBVsyGZhY

Në ndeshjen tjetër të grupit F, Barcelona fitoi 1-2 në Pragë ndaj Salvias. Messi zhbllokoi takimin pas 180 sekondave lojë, ndërsa në minutën e 50′ vendasit barazuan përkohësisht shifrat me Boril.

Gëzimi i çekëve zgjati 7 minuta, pasi ish-sulmuesi i Skënderbeut, Peter Olayinka, dërgoi topin ën rrjetën e tij pas një dyluftimi brenda zonës me Suarez.

https://www.youtube.com/watch?v=UZSBbN47470

Renditja në Grupin F është si më poshtë:

/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE