Connect with Us

Champions League/ Ndeshjet e ditës së sotme, supersfida luhet në “San Siro”

Sport

Champions League/ Ndeshjet e ditës së sotme, supersfida luhet në “San Siro”

Publikuar

-

Sot është nata e dytë e ndeshjeve të javës së tretë të Champions League. Supersfdia kryësore është ajo e “San Siros”, ku Interi do të presë Dortmundin, në një betejë shumë të rëndësishme dhe përcaktuese për kualifikimin për fazën tjetër. Ndeshja e tjetër e Grupit F është ajo mes Slavia Prague dhe Barcelonës, ku padyshim katalanasit janë favoritë për të fituar.

Dy ndeshjet e para fillojnë në orën 18:55, Ajax-Chelsea dhe Leipzig-Zenit. Ndeshjet e mbrëmshme na dhuruan shumë gola dhe spektakël, urojmë që e njëjta gjë të ndodhë edhe sot. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE