Connect with Us

Slavia-Barcelona/ Peter Olainka gjen sërish golin, por në fund i ngrin buzëqeshja

Sport

Slavia-Barcelona/ Peter Olainka gjen sërish golin, por në fund i ngrin buzëqeshja

Publikuar

-

Po luhet ne keto momente Slavia e Prages-Barcelona. Peter Olainkës i është mohuar një gol i sigurtë nga ana e Ter Stegen në fundin e pjesës së parë.

Sulmuesi që më parë ka luajtur në kampionatin shqiptar ka realizuar një goditje fantastike, por që u ndoq nga një tjetër pritje e mrekullueshme e Ter Stegen.

Në minutën e 57 ka ardhur edhe tundja e rrjetës nga Olainka, por në portën e gabuar.

Teksa ishte duke mbajtur Suarezin në markim gjatë një goditje dënimi të ekzekutuar nga Mesi, sulmuesi në fjalë ishte tërësisht i pafat duke devijuar topin për të përfunduar në rrjetë dhe që i risolli avantazhin Barcelonës për të cuar avantazhin në 1-2.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video skandali/ Shikoni çfarë bëjnë tifozët në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam. Ata kanë prishur […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE