Connect with Us

Ter Stegen i ka mohuar këtë “perlë” Olainkës duke bërë pritjen e vitit

Sport

Ter Stegen i ka mohuar këtë “perlë” Olainkës duke bërë pritjen e vitit

Publikuar

-

Peter Olainka ndodhet në një formë të jashtëzakonshme dhe këtë po e tregon në “Champions League”. Jo vetëm goli ndaj Interit, por sulmuesi që më parë ka luajtur në Superiore, ishte shumë pranë edhe realizimit daj Barcelonës.

Pjesa e parë është mbyllur në shifrat 0-1 pas golit të Mesit, por Ter Stegen ka bërë të paktën tre pritje shpëtimtare. Pastaj ajo ndërhyrje ndaj Olainkës në minutën e 37 ishte e një tjetër kalibri.

Për çdo gardian tjetër do të ishtë një gol i sigurtë, por portieri i Barcelonës duket se ka veshur “uniformën magjike” dhe ka fluturuar në cepin tjetër për t’i ndalur festën Olainkës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE